#громадськемісце Провели зиму і зустріли весну – у Чернівцях відзначали Буковинське пущення #чернівці #chernivtsi

Провели зиму і зустріли весну у Чернівцях відзначали Буковинське пущення

Свято "Буковинське пущення" у Чернівецькому музеї просто неба

Свято “Буковинське пущення” у Чернівецькому музеї просто неба

У Чернівцях у Музеї просто неба відбулось етнографічне свято “Буковинське пущення”. Готували млинці та смаколики, а фольклорні колективи області і естрадні співаки створили приємну атмосферу у цей нелегкий час. Раніше ми писали, про те як росія вкрала та привласнила собі українське свято Масницю.

Свято Масниця прийшло до нас із язичницької культури і спочатку було пов’язане з днем весняного рівнодення – народ проводжав зиму і зустрічав весну.

Але після прийняття християнства виявилося, що традиційний час свята випадає якраз на Великий піст, тому Масницю довелося змістити – на останній тиждень перед постом.

За церковною традицією на Масницю вже не можна їсти м’ясо, але можна інші скоромні продукти. Також скасовується піст в середу і п’ятницю. За Масляний тиждень люди намагаються наїстися молочних продуктів, яєць, риби і головної страви – вареників, аби потім мати сили витримати довгий піст.

Це свято всепрощення та примирення, люди у цей час намагались вирішити всі конфлікти, вибачитись та вибачити аби зустріти весну у злагоді і мирі.

Слідкуйте за оновленнями 0372.ua у Viber

У свята немає фіксованої дати – воно починається за 56 днів до Великодня і відзначається тиждень напередодні Великого посту. Великдень 2024 року буде 5 травня, отже, Масниця у 2024 році розпочалась 11 березня і триватиме до 17 березня.

У Чернівецькому Музеї просто неба 17 березня відбулось етнографічне свято “Буковинське пущення”. Готували млинці та смаколики, а фольклорні колективи області і естрадні співаки створили приємну атмосферу.

На жаль, погода трохи зіпсувала враження від традиційного святкування, і через це людей було не багато.

На святі ми зустріли найвідомішого екскурсовода Чернівців пана Ярка, який поділився своїми враженнями:

“Я намагаюся на своїх екскурсіях і в соцмережах популяризувати Музей народної архітектури та побуту. Це чудова локація для проведення таких заходів, для знайомства з культурою нашого народу, з етнографією, з колективами. Отакий захід – це унікальна можливість познайомитися самим з собою, поділитися враженнями, спробувати вареники млинці. Вони можуть уже ділитися своїми асоціаціями чи родинними спогадами, чи відчувати спорідненість.

Гості нашого краю, переселенці – вони теж мають можливість подивитися фольклорні колективи, познайомитися з нашими костюмами, орнаментом, будовою місцевих костюмів народних. Такі заходи потрібні і я думаю, що вони ще і заряджають людей. Тобто що людина приїде звідси додому, і вона така: ух, так, це ж наше, це ж воно. Може люди підтримають ЗСУ чи згенерують якісь нові ідеї, чи поділяться цим в соцмережах”

Пропонуємо передивитися світлини з заходу: