#громадськемісце “Цілий рік вірила, що коханий повернеться додому з квітами” – історія дружини загиблого захисника Дмитра Клима #чернівці #chernivtsi

“Цілий рік вірила, що коханий повернеться додому з квітами” історія дружини загиблого захисника Дмитра Клима

Фото з фейсбук сторінки доньки загиблого захисника Дмитра Клима

Фото з фейсбук сторінки доньки загиблого захисника Дмитра Клима

Чернівецька область втратила Героя із села Виженка – солдата Клима Дмитра Степановича. Сайт 0372 поспілкувався з дружиною загиблого захисника Тетяною Клим.

Солдат Дмитро Клим – стрілець-санітар другої стрілецької роти військової частини А4436 загинув 18 лютого 2023 року внаслідок мінометно-артилерійського обстрілу поблизу села Іванівське, Донецької області, виконавши військовий обов’язок в бою за Україну, її свободу і незалежність. Понад рік вважався безвісти зниклим. Після довгих пошуків, родині вдалось повернути Дмитра Клима додому. Пошанування та панахида за Воїном відбулась на площі Героїв Майдану міста Вижниці 16 березня 2024 року. 

Пані Тетяна розповідає про свого чоловіка:

“Хотілося б розповісти про мого чоловіка все найкраще. Він був справжнім чоловіком, батьком, люблячим сином. Він завжди намагався дати для своєї сімʼї тільки найкраще, дуже важко працював, щоб ми жили в достатку. 

У нас з ним двоє донечок: Ганна, якій 26 років та Марина, 20 років. Зараз я мушу жити заради своїх донечок, адже вони – сенс жити далі”.

Чи змінився Дмитро під час війни:

“Під час війни мій чоловік кардинально змінився. Став ще більш чуйним, набагато ніжніше та лагідніше до мене та дітей відносився. Він до цього нам мало таких речей міг сказати, але війна навчила цінувати кожен момент”.

Про те, як Дмитро вирішив захищати Україну:

“На початку повномасштабного вторгнення він вже був готовий йти захищати Україну, знав, що буде йти на фронт. Йому принесли повістку приблизно 25 числа, наступного дня вже був з речами у воєнкоматі. Його тоді записали в роту охорони, в якій він прослужив до червня. Ми з ним спілкувалися кожного дня, адже моє серце було не спокійним, важкий період вже почався одразу, як тільки його забрали.

Одного дня він приходить, і я розумію, що його відправляють, зрозуміла по очах. В червні його відправляють в Сторожинець, де їх тримали декілька тижнів, після того відправили захищати небо Києва.

28 січня моє серце відчувало біду, тому я залишила все та поїхала до Києва. Після того, як я вже повернулася з Києва додому, я не могла заспокоїтися, адже моя душа розривалася з середини. 14 лютого мій чоловік повідомив, що вони їдуть захищати Донецьку область, а саме Бахмут”. 

Перший вихід на позицію Дмитра Клима:

“16-18 лютого розповідав про жахливі бої, які там ведуться. Як каретки швидкої одна за одною з позицій повертаються. Дмитро попередив, що може не виходити декілька днів на зв’язок. І пішов на позиції”.

День звістки про зникнення чоловіка Дмитра Клима:

“18 страшного числа моє серце було не на місці, і ввечері мені подзвонили та повідомили, що мій чоловік зник безвісти. Я намагалась звʼязатися в той день з усіма. Ротний, як потім виявилося, був поранений. Всіх, кого я знала, всіх побратимів я знайшла номер. Кожен мені казав, що нічого не знає. Сотні дзвінків – і без результату”.

Що підтримувало вас цілий рік:

“Дмитро був безвісти зниклий цілий рік. Хлопці як могли мене підтримували та намагалися допомогти, але результату воно не дало на той час.

Мені допомагала жити весь цей час віра в те, що він живий, ми вірили весь цей рік, що мій коханий повернеться додому з квітами, як він і обіцяв, але цього не сталося, зустріла з квітами його вже я.

Дуже допомагав у пошуку і поверненні мого чоловіка ротний – Павлишин Дмитро Ярославович”.

Як повернули тіло захисника та що для цього робили:

“Я з дружинами побратимів їздила у Дніпро. Везла на порівняльну експертизу ДНК матері, впізнавали по речах. На жаль, я хотіла зробити виключення, що його там немає, але як виявилося через 2 місяці, є підтвердження інформації”. 

День похорону Героя Дмитра Клима: 

Читайте також: Чернівецька область прощається сьогодні з двома загиблими захисниками