#громадськемісце У Чернівецькій області російська церква не пустила в храм загиблого захисника Дмитра Клима #чернівці #chernivtsi

У Чернівецькій області російська церква не пустила в храм загиблого захисника Дмитра Клима

Чернівецька область втратила Героя із села Виженка – солдата Клима Дмитра Степановича. Раніше ми писали, що сайт 0372 поспілкувався з дружиною загиблого захисника Тетяною Клим. 

Солдат Дмитро Клим – стрілець-санітар другої стрілецької роти військової частини А4436 загинув 18 лютого 2023 року внаслідок мінометно-артилерійського обстрілу поблизу села Іванівське, Донецької області. 

Понад рік вважався безвісти зниклим. Після довгих пошуків, родині вдалось повернути Дмитра Клима додому. Пошанування та панахида за Воїном відбулась на площі Героїв Майдану міста Вижниці 16 березня 2024 року.

Дружина загиблого захисника Тетяна Клим поділилась історією дня поховання чоловіка:

“У четвер ми дізнались, що в пʼятницю мають привезти Дмитра на площу, я подзвонила до священника московського патріархату і повідомила йому. 

Я сказала, що Героя в день похорону в суботу будуть відспівувати священники ПЦУ, ті, які зустрічали на площі Героїв Майдану міста Вижниці. На що мені відповіли, що це мій вибір і моє право”.

Зручний формат новини у нашому Viber

Пані Тетяна поставила питання священнику, чи буде відкрита церква, щоб змогли відспівати Дмитра.

“Мені відповіли, що це можливо, але в церкві мусить проводити службу тільки священник московського патріархату, тобто його парафія. Після цих слів я запиталася в нього, чи він знає, хто ворог України, і через кого Дмитро загинув. У відповідь почула тільки співчуття.

Ми не могли собі дозволити, щоб відспівував нашого воїна представник УПЦ МП.

Далі я запитала за атрибутику ( хрест, світичі, протесіі) нам сказали, щоб ми договорилися за яму, і що будуть звонити в дзвони і нададуть нари. Це все”.

Тетяна розповідає, що священник УПЦ МП не прийшов зустрічати Героя на площу, та ніхто його не бачив.

“Останні мої слова священнику: щоб ви потім не казали що я вам не телефонувала і не питалася дозволу”. 

Все цікаве та найважливіше читайте у нашому Telegram

День похорону:

“В день похорону коли ми вже підійшли до церкви – вона була закрита. Тому священники ПЦУ відспівували на вулиці біля входу в церкву. Ніяких провокацій ми не планували, ніхто не сварився. Побратими Дмитра були обуренні, але все пройшло спокійно”. 

Обурення людей:

“Після похорону люди в селі почали піднімати питання, чому не впустили воїна в церкву і захотіли зробити збори села. Зі слів священника УПЦ МП він цілий день чекав, що йому будуть дзвонити і просити щоб він відкрив храм. Нам це було не в голові, оскільки ми його повідомили про це ще в четвер”.

Чернівецько-Буковинська єпархія УПЦ також прокоментувала цю ситуацію на своїй сторінці у facebook.

Як повідомляють в УПЦ МП, метою було – підняти хвилю обурення місцевого населення проти священника УПЦ села Виженка і спровокувати захоплення храму.