#громадськемісце 10 липня: яке свято сьогодні #чернівці #chernivtsi

10 липня: яке свято сьогодні

10 липня відзначають Всесвітній день енергетичної незалежності, День племінниць і племінників, День народження футбольного свистка, День Ніколи Тесли.

Православна церква вшановує пам’ять святого преподобного Антонія Печерського.

Всесвітній день енергетичної незалежності

Присвячений підвищенню обізнаності про альтернативні, стійкі форми енергії. Цей день дає можливість отримати більше знань про поновлювані джерела енергії, такі як вітрова, сонячна та геотермальна енергія.

День Ніколи Тесли

10 липня 1856 року народився цей видатний сербський фізик, інженер, раціоналізатор і винахідник. Йому належать численні винаходи в галузі електрики та електротехніки.

Ще цього дня:

1941 – Відбувся погром у Єдвабному, під час якого кілька сотень місцевих євреїв було вбито своїми польськими сусідами, більшість спалено в хліві;

1943 – Війська Великої Британії та США висадилися на острові Сицилія;

1989 – У Межиріченську почався страйк шахтарів, який згодом охопив і Донбас;

1985 – Французькі спецслужби затопили корабель Rainbow Warrior, який належав організації “Грінпіс”;

1991 – Уночі цього дня невідомі підірвали два пам’ятники – Степану Бандері в селі Старий Угринів (Івано-Франківська обл.) і Євгену Коновальцю в селі Зашків (Львівська обл.). Обидва пам’ятники були встановлені на батьківщині лідерів ОУН;

1994 – Леоніда Кучму обрано Президентом України.

Церковне свято

Цього дня православна церква вшановує пам’ять преподобного Антонія Печерського – засновника Києво-Печерської лаври. Антоній народився наприкінці 10 століття недалеко від Чернігова. Мріяв побачити на власні очі місця, де народився і жив Ісус Христос, тому відвідав Палестину, а на зворотному шляху затримався в Афоні, де прийняв постриг і прожив кілька років. За переказами, ігумен Афонського монастиря отримав знак відпустити Антонія додому, щоб він поширював християнську віру.

Повернувшись на батьківщину, Антоній оселився недалеко від Києва в печері, викопаній священиком Іларіоном. До відлюдника приходило багато людей – хто за благословенням, а хто й для того, щоб залишитися жити поруч зі святителем. Першими учнями Антонія стали Никон і Феодосій. Коли кількість пустельників сягнула 12, вони під керівництвом святителя викопали велику печеру, в якій влаштували церкву, трапезну й окремі келії. З цього і почалася Києво-Печерська лавра. Сам же Антоній з обителі пішов і викопав для себе нову печеру. Однак поруч із ним знову стали селитися ченці. Коли їхня кількість досягла сотні, братія з благословення Антонія побудувала на горі першу дерев’яну церкву Успіння Пресвятої Богородиці.

Житіє Антонія оповідає, що святитель володів даром чудотворення – зціляв хворих, передбачав події. Мощі преподобного нині перебувають під спудом – тобто не знайдені.

Іменини: Олександр, Антон, Георгій, Данило, Леонтій, Нестор, Петро, Степан.

Читайте новини “МБ“ у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

Сьогодні, 07:14

Коментарів 0 Переглядів 114

ДЖЕРЕЛО