#громадськемісце «Етнографічну карту Буковини» презентували в Чернівцях #чернівці #chernivtsi

«Етнографічну карту Буковини» презентували в Чернівцях

«Етнографічну карту Буковини» презентували в Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї за сприяння Українського Народного Дому в Чернівцях. Це репринтне видання складене згідно з даними перепису населення від 1910 року академіком Аркадієм Жуковським у якості додатка до виданої книги «Буковина. Її минуле і сучасність».

Про це повідомляє Чернівецька обласна рада.

Найважливіша картографічна праця видатного французького науковця українського походження первісно була видана в Парижі в 1956 році, а нещодавно перевидана новим накладом у Чернівцях. Вона адекватно візуалізує національний склад населення Буковини у розрізі 341 громади на базі австрійського перепису населення 31 грудня 1910 року. Ця наукова робота також стала основою для подальших картографічних досліджень українських етнічних територій.

У заході взяли участь науковці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, представники громадськості та низки засобів масової інформації Чернівецької області.

У вітальному слові перший заступник голови Чернівецької обласної ради Микола Гуйтор високо оцінив видатний внесок нашого славного краянина Аркадія Іларіоновича Жуковського у розвиток вітчизняної історичної науки, культурології та краєзнавства. Посадовець запевнив присутніх у тому, що Чернівецька обласна рада і надалі всебічно сприятиме популяризації наукової спадщини Аркадія Жуковського задля відновлення та збереження історичної правди про минувшину Буковинського краю.

Етнографічну карту Буковини в Чернівцях можна придбати в Українському Народному Домі (вул. Я. Петровича, 2) або в книгарні “Букініст” (вул. Головна, 31).
Довідково: Аркадій Іларіонович ЖУКОВСЬКИЙ (12.01.1922 -02.10.2014) – іноземний член НАН України, почесний голова Наукового товариства ім. Т.Г.Шевченка в Європі, кавалер орденів «За заслуги» третього та другого ступенів, почесний доктор ЧНУ імені Ю.Федьковича, президент бібліотеки ім. С.Петлюри в Парижі, видатний український історик, енциклопедист, культуролог. Похований на Руському меморіальному кладовищі в Чернівцях.

ДЖЕРЕЛО