Deprecated: Automatic conversion of false to array is deprecated in /home/u442528224/domains/hromadske.space/public_html/wp-content/mu-plugins/PluginOrganizerMU.class.php on line 27
У Швейцарії завершилося перше засідання Саміту миру: ключові моменти – Громадське Місце Чернівці

#громадськемісце У Швейцарії завершилося перше засідання Саміту миру: ключові моменти #чернівці #chernivtsi

У Швейцарії завершилося перше засідання Саміту миру: ключові моменти

У Швейцарії завершилося перше засідання Глобального саміту миру. На Саміті загалом беруть участь представники 92 держав та восьми міжнародних організацій. Сторони обговорюють бачення мирного процесу, з якого буде розроблена спільна стратегія досягнення справедливого миру, пишуть БУКВИ.

Сьогодні, 15 червня, на першому Саміті обговорили три початкові пункти Формули миру:

  • ядерна безпека;
  • продовольча безпека;
  • звільнення полонених та депортованих військових та цивільних.

Також за словами Президента України Володимира Зеленського, Саміт дасть змогу глобальній більшості зробити конкретні кроки у сферах ядерної та продовольчої безпеки, а також у поверненні військовополонених і всіх депортованих осіб, зокрема українських дітей.

Нагадаємо, що Зеленський наголосив, що Росію не запросили на саміт, оскільки Кремль не зацікавлений у мирі.

Скріншот відео

“Тут немає Росії – чому? Тому що якби Росія була зацікавлена ​​в мирі, війни б не було. Ми повинні разом вирішити, що означає справедливий мир для світу і як його можна досягти справді довготривалим шляхом”, – сказав він.

Зеленський заявив, що коли план дій буде погоджений всіма, тоді його покажуть представникам Росії, щоб на другому саміті миру “ми могли зафіксувати реальний кінець війни”.

“Тут немає Росії. Чому? Бо якби вона була зацікавлена у мирі, то не було б війни. Ми повинні вирішувати разом, що означає справделивий мир для світу та яким чином він має бути досягнутий у справді тривалий спосіб. Стутат ООН є основою для нас. А потім, коли план дій буде на столі, погоджений всіма та прозорий для народів, тоді його буде прокомуніковано представникам Росії таким чином, щоб на другому Саміті миру ми могли зафіксувати кінець війни. Зараз ми починаємо цей шлях. Разом ми маємо довести, що об’єднаний світ є світом миру”, – сказав глава держави.

Президент Франції Емманюель Макрон сказав, що одним із ключових пріоритетів Саміту має бути забезпечення ядерної безпеки навколо Запорізької АЕС.

Скрін трансляції

Він додав, що члени Альянсу повинні “не погоджуватися на будь-яке самовдоволення щодо нападів на цивільні цілі та інфраструктуру в Україні. Це воєнні злочини”.

“На карту поставлено наші міжнародні правила та можливість мати мир всюди. Тому що, розпочавши цю війну, Росія спочатку вирішила бути імперіалістичним режимом. Цей саміт є важливою віхою, щоб підтвердити нашу прихильність основним принципам міжнародного права”, — сказав Макрон.

Президент Фінляндії Александр Стубб закликав якнайшвидше розпочати подальші переговори, оскільки “мир – це… завжди процес”.

“У нас 1300 кілометрів кордону з Росією… Росія вторглася до Фінляндії під час Другої світової війни, ми втратили 10% нашої території, включаючи землю, де народилися мої дідусь і бабуся, і де народився мій батько”.

Президент Фінляндії Александр Стубб. Скрін трансляції

Прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович заявив, що він за той мир, де “жертви не повинні капітулювати і залишити агресору свою власну територію”.

Водночас представник Саудівської Аравії на Саміті закликав Україну і РФ піти на “важкі компроміси” для закінчення війни.

Нагадаємо, що президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила світовим лідерам, що замороження війни Росії в Україні є “рецептом майбутніх загарбницьких воєн”.

“Заморожування конфлікту сьогодні, коли іноземні війська окупували українську землю, – це не вихід. Це рецепт майбутніх загарбницьких воєн. Замість цього ми повинні підтримувати всеосяжний, справедливий і стійкий мир для України. Такий, який відновить суверенітет України та її територіальну цілісність”, – наголосила вона.

Урсула фон дер Ляєн. Скрін трансляції

Відповідаючи на запитання, чи Захід занадто налякався Володимира Путіна, щоб допомогти Україні перемогти його, прем’єр-міністр Ріші Сунак сказав, що Велика Британія “нікуди не йде”, а союзники будуть “з Україною стільки, скільки потрібно”.

Фото: Reuters

“Важливо, що на саміті G7 за останні кілька днів ми досягли знаменної угоди, щоб переконатися, що Росія платить за військову підтримку та економічну реконструкцію України, використовуючи захоплені російські активи”, – сказав Сунак.

Після засідання учасники Саміту зробили спільне фото. Хтось із присутніх вигукнув “Слава Україні” й лідери світу відповіли: “Героям Слава!”.

Завтра, 16 червня, відбудеться друге засідання Глобального саміту миру.

Скріншот відео

У Швейцарії в Люцерні, куди зараз прибувають десятки світових лідерів на Глобальний саміт миру, родичі українських військовополонених вийшли на демонстрацію.

ДЖЕРЕЛО