#громадськемісце Як зробити якісний ремонт без грошей із бюджету: голова облради Бойко розповів про реконструкцію в дитячій лікарні #чернівці #chernivtsi

Як зробити якісний ремонт без грошей із бюджету: голова облради Бойко розповів про реконструкцію в дитячій лікарні

У Чернівцях за кошти міжнародної гуманітарної організації реконструювали приміщення, у якому розмістять єдине в області дитяче онкогематологічне відділення. Йдеться про обласну дитячу клінічну лікарню. Наразі там завершують ремонт на четвертому поверсі педіатричного корпусу. Роботи вдалося здійснити завдяки партнерству із організацією «Save the Children», яка виділила на ці потреби 6,4 мільйона гривень.

Про це повідомляє Чернівецька обласна рада ексклюзивно для БукІнфо.

Реконструкцію розпочали у червні 2023 року. Масштаби проведених робіт легко оцінити, переглянувши фото приміщення до та після реалізації ініціативи. Було зрозуміло, що для створення комфортних умов перебування дітей у комунальному закладі косметичних ремонтів недостатньо, а в умовах війни левова частка державних грошей іде на оборону країни. Тоді голова Чернівецької обласної ради Олексій Бойко запропонував зробити ремонт силами благодійників, без залучення бюджетних коштів. Він заручився підтримкою місцевих меценатів. Але найважливіше, що Чернівецька обласна рада змогла залучити до цієї справи міжнародну організацію «Save the Children», яка понад століття піклується про дітей по всьому світу.

«Реалізація цієї ініціативи – яскравий приклад того, як багато можна зробити для здоров’я дітей, об’єднавши зусилля. Адже завдяки такій роботі та налагодженій співпраці нам вдалося зекономити кошти бюджету та якісно відремонтувати об’єкт комунальної власності», – зазначає голова Чернівецької обласної ради Олексій Бойко.

У тому, щоб заклад отримав якісно відремонтоване приміщення, були зацікавлені як меценати, так керівництво і персонал дитячої лікарні. Тож аби процес зрушив з місця, торік медики навіть самотужки виконали підготовчі роботи. Нині ж ремонт практично завершено. За кошти благодійників у приміщенні демонтували старі аварійні конструкції, замінили інженерні мережі, постелили підлогу, відремонтували стіни та стелю, здійснили малярно-штукатурні роботи.

«Сподіваюся, що уже незабаром ми зможемо розмістити тут онкогематологічне відділення. Адже там перебувають діти, котрі потребують особливого піклування, і для них мають бути створені максимально комфортні умови, щоб полегшити цим маленьким сміливцям шлях до одужання», – каже Бойко.

Щойно відділення перемістять на реконструйований четвертий поверх, то приміщення, у якому розташована дитяча онкогематологія зараз, також розпочнуть ремонтувати. Його готуватимуть під кабінети, які нині працюють на проспекті Незалежності, 98.

«На початку 2023 року ми переглянули концепцію побудови ефективної структури закладу. Наша головна мета – зосередити всі структурні підрозділи в одній локації, щоб це було максимально зручно, якісно і безпечно для наших маленьких пацієнтів», – зазначає керівник Чернівецької обласної дитячої клінічної лікарні Василь Павлюк.

Крім того, у комунальному закладі готують приміщення під розміщення рентген-апарату та комп’ютерного томографу. Ці роботи також будуть здійснювати за підтримки Чернівецької обласної ради.

ДЖЕРЕЛО