Deprecated: Automatic conversion of false to array is deprecated in /home/u442528224/domains/hromadske.space/public_html/wp-content/mu-plugins/PluginOrganizerMU.class.php on line 27
На Буковині працює 67 автомобілів швидкої допомоги: чи достатньо їх – Громадське Місце Чернівці

#громадськемісце На Буковині працює 67 автомобілів швидкої допомоги: чи достатньо їх #чернівці #chernivtsi

На Буковині працює 67 автомобілів швидкої допомоги: чи достатньо їх

Центр екстреної медичної допомоги у Чернівецькій області не отримав жодної швидкої допомоги з 23 гуманітарних італійських машин. За час війни від іноземних благодійників з Франції передали лише один автомобіль швидкої. Натомість частину своїх автівок Центр екстреної медичної допомоги самостійно відправив на фронт.

Про це розповів директор Чернівецького центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Володимир Єленєв.

Фіат, який нам передали з Франції у 2022 році, працює, – розповів керівник центру. А ось про подаровану Італією партію швидких він, як і всі, дізнався з медіа.

Ці 23 швидкі допомоги до нас жодного відношення не мають. Я чув про них, але вони до нашого центру екстреної допомоги відношення не мають. Окрім Фіата, який подарували французи, нам ніхто не пропонував ніяких машин. Машини швидкої, про які йдеться, отримала обласна лікарня, наскільки я знаю, – продовжив Володимир Єлєнєв.

За словами Володимира Єленєва, зараз область на 100% забезпечена швидкими. Наразі працює 67 автомобілів і стільки ж бригад екстреної медичної допомоги. Причому якщо у доковідні часи значна частина швидких була застаріла, то за кілька останніх років область отримала від МОЗу достатньо нових сучасних авто: Сітроени, Пежо, Volkswagen Craft.

Ми залишили тільки два УАЗи, які працюють у Селятині і в Яблуниці, де у віддалені села через погану дорогу сучасніші машини не можуть доїхати. Хоча на УАЗах уже неможливо надати якісну медичну допомогу, але це краще, ніж жодної допомоги. Решту УАЗів ми віддали на фронт ще у 2022-му, бо там вони дійсно потрібні. Загалом 22 машини ми віддали армії, – додав Володимир Єленєв.

За словами керівника, передавали найстаріші моделі: УАЗи, Пежо та ГАЗелі. Очевидно, що машини в районі бойових дій зазвичай швидко виходять з ладу і немає сенсу надсилати туди найдорожчі новенькі авто. З огляду на це, складно зрозуміти ситуацію, коли всі італійські гуманітарні швидкі вартістю понад 150 тис. євро кожна, за словами фігурантів кримінальної справи, були нібито одразу відправлені на фронт. У той час, як могли бути використані для оновлення автопарку медичних закладів області.

Цікаво було також дізнатися від керівника центру, як відбувається передача авто на фронт.

Машини передавали тільки через ТЦК. Приходить вимога військкомату, акт про вилучення, і за цим документом ми передаємо автомобіль. Ми не знімаємо з балансу машини, військові беруть швидкі ніби в оренду. ТЦК їх вилучає, ми робимо оціночну вартість автомобілів, і по оціночній вартості через акт прийому-передачі на вимогу військкомату передаємо їм швидкі. Навіть в 2014-му році, коли тільки АТО починалось, ми передали туди УАЗів – і всі машини досі рахуються ще за нами, тому що ми їх не передаємо в постійну власність, не знімаємо зі свого балансу. До завершення війни в нас ці машини залишаються на балансі. ТЦК нас не повідомляє, в які саме частини їх направили. Швидкі у нас вилучили – і все. А потім нам треба буде через обласну раду їх списати, – пояснює Володимир Єлєнєв.

Зважаючи на таку процедуру передачі авто, зрозуміло наступне. Якщо італійські швидкі й були поставлені на баланс державним чи комунальним закладом області, вони б досі на ньому знаходилися. Навіть якщо давно використовуються на фронті. Тому ми надіслали черговий запит до департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОВА, щоб з’ясувати, чи мають ще якісь медичні заклади швидкі допомоги і кому їх надали, як гуманітарну допомогу.

Читайте також:

Гуманітарні автомобілі швидкої допомоги з Італії “випарувалися”: про них не знає ні керівництво Чернівецької ОВА, ні лікарі

Чому про гуманітарні швидкі допомоги з Італії мовчать фігуранти справи?

Кому дісталися гуманітарні швидкі допомоги – секрет: чому посадовці на Буковині не готові це розказати

Пошук гуманітарних швидких допомог: до розслідування долучилися італійські журналісти

Де шукати VIN-коди швидких допомог?

Читайте новини МБ у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

Сьогодні, 20:35

Коментарів 0 Переглядів 135

ДЖЕРЕЛО