#громадськемісце У Чернівцях відбудеться презентація книги професора Миколи Тимошика #чернівці #chernivtsi

У Чернівцях відбудеться презентація книги професора Миколи Тимошика

Завтра, 28 березня, об 11:00 у Чернівцях відбудеться презентація книги “Змосковлення Буковини” професора Миколи Тимошика.

Книга Тимошика розповідає, як у підрадянську добу буковинської історії московські провідники комунобільшовицької влади та їхні представники на місцях діяли одними й тими ж методами.

Гранатам та танкам завжди передувала агітація, пропаганда, ідеологія. А ще – чужа мова, чужа віра, чужа церква. Разом узяте активно й у різний спосіб насаджувалося. На рівні свідомості, мислення, переконань, знань, способу поведінки. Освіта, наука, кіно, театр, література, преса, телебачення, радіо, книга, бібліотека – все підпорядковувалося єдиному управлінню і контролю з боку безроздільно правлячої партії.

Як зауважує академік Георгій Філіпчук з Києва, автор книги “Змосковлення Буковини” робить “невидиме видимим”.

“Слід віддати належне Миколі Тимошику за його здатність аналізувати в синтезі складну й розмаїту матрицю культурно-історичних, національних, політичних, соціальних, психоментальних проблем. В його книгах притаманний головний етичний принцип – науково, справедливо й неупереджено тлумачити факти, події, суспільні течії, особливо діяння людей, історичних персоналій. Професійне стремління розібратися у великому й малому, наблизитися до істинності через сковородинське правило – зробити “невидиме видимим“, не покидає автора як у часи спалахуючих радостей, так і в пору душевного болю”, – запевняє академік Георгій Філіпчук.

Микола Тимошик дослідив і виокремив методи і засоби московських імперців, які ненавиділи Україну.

“Як завжди, максимально уважний до фактажу, автор виправляє помилки, допущені в різних публікаціях, у тому числі і в авторитетних довідкових виданнях… У теперішніх діях нашого споконвічно агресивного північно-східного сусіда з імперськими амбіціями, найбільшого ненависника України, автор чітко простежив ті ж методи й засоби, якими віддавна користувалися московитські завойовники”, – відгукується про книгу професор Володимир Антофійчук.

Про автора
Тимошик М. С. – доктор філологічних наук, професор, журналіст, публіцист, письменник.

Після закінчення факультету журналістики Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка отримав направлення на роботу в Чернівці. Упродовж 1978-1986 років працював кореспондентом, зав. відділу обласної гати “Радянська Буковина“, головним редактором обласної газети “Молодий Буковинець“.

Автор 26 одноосібно написаних книг з різних ділянок українознавства.

Як учений із лекціями і наук. повідомл. виступав на запрошення наукових, навчальних та освітніх закладів у Великій Британії, Бельгії, Ізраїлі, Іспанії, Італії, Канаді, Китаї, Німеччині, Польщі, Румунії, Сербії, Словаччині, США, Франції, Швейцарії та Швеції.

Як журналіст, публіцист активно співпрацює із низкою всеукраїнських та зарубіжних часописів. Ведучий кількох авторських програм по Національному радіо.

Читайте новини “МБ“ у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

Сьогодні, 20:40

Коментарів 0 Переглядів 79

ДЖЕРЕЛО