#громадськемісце Біля гірських лісів Буковини квітне шафран #чернівці #chernivtsi

Це одна із перших рослин, яка пробуджується ранньою весною

Біля підніжжя гірських лісів Буковини квітне шафран. Це одна із перших рослин, яка пробуджується ранньою весною, та починає цвісти ще коли земля частково покрита снігом.

Про це повідомляє Подільський лісовий офіс.

Шафран Гейфеля називають квіткою Місяця, бо період вегетації рослини залежить від фаз нічного небесного світила. Що більше місячних днів, то швидше розвивається рослина.
У низинах гір пік цвітіння припадає на середину березня, в горах – з початку квітня і може тривати до кінця травня.

Квітка не тільки радує око, а й має низку корисних властивостей, які широко застосовуються в кулінарії, промисловості у вигляді природного барвника, а також в народній медицині і косметології. Крім того, Крокус – своєрідний індикатор родючості грунту. А ще це надзвичайно медоносна рослина, яка легко самозапилюються.

Весняні квіти – досить уразливі. За короткий термін вони мають встигнути вирости, відцвісти, утворити насіння, зробити запас поживних речовин. Якщо перервати природний розвиток рослини, наступного року можна не знайти її там, де зірвали.

Подільський лісовий офіс нагадує – шафран занесенио до Червоної книги України у статусі «Неоцінений», рослина охороняється Законом. За одну зірвану квітку, порушнику загрожує штраф у розмірі 62 гривні.

ДЖЕРЕЛО