#громадськемісце “Рідні давали сил триматися” – історія захисника з Чернівців #чернівці #chernivtsi

"Рідні давали сил триматися" історія захисника з Чернівців

Ростислав з позивним “Фізрук” після повномасштабного вторгнення рф не пішов проводити уроки в школі, а одразу став на захист України.

Разом із сотнею мобілізованих буковинців він долучився до 128 окремої гірсько-штурмової бригади. Згодом батальйон приєднали до 63 окремої механізованої бригади, – про це розповідає Чернівецька обласна військова адміністрація.

Захисник зазначав, що у разі повномасштабного вторгнення піде на фронт. Вдома залишились дружина та півторарічна донечка.

Все цікаве та найважливіше читайте у нашому Telegram

Кілька тижнів воїн перебував на Волині, де була загроза з Білорусі. Ростислав розповідає, що багато чого навчився в побратимів, які, на відміну від нього, мали бойовий досвід.

“На війні вважав, що маю вміти і знати все. Стріляв з усієї зброї, яка в нас була. Був стрільцем, помічником кулеметника. Також навчився стріляти з протитанкового ракетного комплексу NLAW та інструктував інших.

Воював 9 місяців на півдні: в Миколаївській області, а потім в Херсонській. Тоді дістав контузії, наслідки яких згодом вплинули на стан здоров’я. Найскладніше було під час боїв, що точилися в районі Бахмуту та в самому місті, оскільки важко було переключитися з польових умов до міських боїв. Першого ж дня, коли зайшли в Бахмут, втратив близького друга”, – каже захисник.

За тим, як росте дитина, за її першими успіхами, досягненнями, святами в садочку Ростислав міг спостерігати лише на фото та відео. 

“З одного боку тяжко, а з іншого – радів, бо саме рідні давали сил триматися. Другою сім’єю стали побратими, серед яких люди з різних областей, різного віку та професій.

Все не так, як говорить ворожа пропаганда, що воюють “лише бідні хлопці з сіл». Там ті чоловіки, хто не задумуючись, з перших днів стали на захист своїх рідних, своєї Батьківщини, завдяки кому вдалось стримати навалу”, – каже воїн.

Згодом військовий отримав статус обмежено придатного через проблеми зі здоров’ям та був призначений на посаду бойового медика роти, оскільки вже мав досвід евакуації поранених, надання першої медичної допомоги. Коли стан здоров’я значно погіршився, Ростислава перевели в роту охорони ТЦК – з Лиманського напрямку, Серебрянського лісництва переїхав в Чернівці.

Слідкуйте за нашими оновленнями у Viber

За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі захисник отримав медаль Президента України “Захиснику Вітчизни”.

Читайте також: Його дістав ворожий снаряд на Харківщині – історія захисника з Чернівців