![Бюджету Чернівців не під силу збудувати сміттєпереробний завод без грантової підтримки - © Чернівецький промінь](https://promin.cv.ua/uploads/posts/2020-06/thumbs/1592389919_1539_medium.jpeg)
Будівництво сміттєпереробного заводу вплине на тарифи
Сміттєпереробний завод без грантової підтримки Чернівці збудувати не зможуть. Цей проєкт є дороговартісним для міького бюджету.
Про це розповів міський голова Роман Клічук.
Якщо місто профінансує будівництво сміттєпереробного заводу, тарифи на вивіз сміття зростуть.
“Тому що, якщо місто в це вкладає гроші, в такий сміттєпереробний завод – це відзразу ж збільшаться тарифи на сміття.
Ці процеси моє підтримувати і уряд, і держава, і парламент в цьому напрямку (ред. сміттєпереробних заводів), бо на сьогоднішній день для міста це дуже дорогий проєкт. Інвестори хочуть будувати завод, але це все вплине на тарифи. А тарифи збільшаться в рази, не в п’ять, а там в 10 разів“, – пояснив мер.
За словами Романа Клічука, в Європі всі виробники пластику, такі як coca-cola, сплачують за утилізацію свого ж пластика, і звісно ці кошти йдуть на покриття тарифів, які є в громаді.