#громадськемісце Чоловіки України від 18 до 60 років більше не зможуть отримувати паспорти за кордоном: деталі указу #чернівці #chernivtsi

Чоловіки України від 18 до 60 років більше не зможуть отримувати паспорти за кордоном: деталі указу

Кабмін України заборонив військовозобов’язаним віком від 18 до 60 років оформляти паспорти за кордоном. Становище українських чоловіків, які ховаються за кордоном від мобілізації, ще більше ускладнилося. Уряд видав указ, яким заборонив видавати за кордоном паспорти чоловікам у призовному віці.

Документ було опубліковано на офіційному каналі українського Кабміну 24 квітня. пише Діалог.

Згідно з указом №443 від 23 квітня 2024 року, паспорт громадянина України та закордонний паспорт українським чоловікам віком від 18 до 60 років може бути оформлений лише у територіальному органі або підрозділі Державної міграційної служби, тобто на території України. Пересилання цих документів за кордон до посольств та консульств більше не здійснюватиметься. Однак ця заборона стосуватиметься не всіх чоловіків призовного віку.

Ті з них, які на законних підставах виїхали за межі України у період воєнного часу, зможуть, як і раніше, оформлювати паспорти у дипломатичних відомствах країни за кордоном.

Восени 2022 року у зв’язку з тим, що через війну величезна кількість українців опинилася за кордоном, уряд запустив дуже зручну послугу. Біженці отримали можливість отримувати внутрішні та закордонні паспорти через посольства та консульства.

Наразі ця послуга серйозно обмежена. Таким чином влада України намагається повернути до країни чоловіків, які нелегально виїхали за кордон, ховаючись від мобілізації.

ДЖЕРЕЛО