Deprecated: Automatic conversion of false to array is deprecated in /home/u442528224/domains/hromadske.space/public_html/wp-content/mu-plugins/PluginOrganizerMU.class.php on line 27
Можуть викликати отруєння: лікарі пояснили, які складники в морозиві є небезпечним для здоров’я – Громадське Місце Чернівці

#громадськемісце Можуть викликати отруєння: лікарі пояснили, які складники в морозиві є небезпечним для здоров’я #чернівці #chernivtsi

Стабілізатори, емульгатори, ароматизатори, пальмова олія та інші домішки, які покращують смакові якості морозива, є небезпечними для здоров’я.

Про це журналістам С4 розповіла лікарка-гастроентеролог Валентина Васюк.

[embedded content]

«Починаючи від стабілізаторів, емульгаторів, ароматизаторів, домішок, наприклад, глутамат натрію або пальмова олія, які покращують смакові якості, усе це жири, що використовується при виготовленні цього продукту. Це все є недобрим у плані здоров’я», – каже фахівчиня.

Як зазначає начальниця відділу безпечності харчових продуктів і кормів ГУ Держпродспоживслужби в Чернівецькій області Тетяна Стефаник, з початку повномасштабного вторгнення морозиво на чернівецьких прилавках не перевіряють.

«Планових перевірок Держпродспоживслужба не здійснює у зв’язку з воєнним станом. Тому піти на об’єкт і здійснити таку перевірку неможливо. У разі скарги буде виїзд і буде здійснений позаплановий контроль», – пояснює Тетяна Стефаник.

За нормами придатність морозива, яке зберігається в морозильній камері із температурою від -18 °C до -30 °C, може зберігатися до півроку.

«Спочатку ми дивимось на морозильну вітрину. Вона повинна працювати й бути чистою. У ній має зберігатися тільки морозиво, без напівфабрикатів чи іншого. В Україні є три державні стандарти морозива, 33, 34 і 35. 33 – це чисто молочна сировина, таке морозиво вважається найкориснішим. 34 – там уже наявні плодово-ягідні суміші, місткість льоду тощо. 35 – це там, де присутні рослинні жири, тобто трансжири», – говорить начальниця відділу безпечності харчових продуктів і кормів ГУ Держпродспоживслужби в Чернівецькій області.

Нагадаємо, у Чернівцях на семи локаціях продають морозиво.

Слідкуйте за нами у Telegram

<!–

58% українців вважають, що у боротьбі з пандемією коронавірусу “влада щось робить, але цього недостатньо.

Такі дані містять результати опитування компанії, що проводить соціально-політичні та маркетингові дослідження Socis. Згідно з результатами дослідження, у те, що влада робить недостатньо вірять 58,8% українців, 17,9% опитаних переконані, що влада нічого не робить. Приблизно стільки ж — 17,2 респондентів вважають, що “влада робить все, що може”. Водночас 48% учасників опитування не робили щеплення проти коронавірусу, 39,3% — повністю вакциновані, 11,8% зробили одне щеплення. Також 54,2 опитаних не хворіли на коронавірус, 40,4% — хворіли.

–>

ДЖЕРЕЛО