#громадськемісце А ви знаєте, що Олександр Гармидер намалював образи у церкві на вул. Капеланській. #чернівці #chernivtsi

А ви знаєте, що Олександр Гармидер намалював образи у церкві на вул. Капеланській.

Помер відомий чернівецький художник Олександр Гармидер, який намалював фактично всі образи у церкві на вул. Капеланські 12 квітня 2023 року
12 квітня не стало Олександра Гармидера – видатного живописця сучасності. Художник народився у 1956 році, є членом Національної спілки художників України, учасником багатьох виставок.
У своїй творчості митець часто звертався до ікони. Коли відновлювалася греко-католицька церква Різдва Пресвятої Богородиці та Святого Антонія, що на вул. Капеланській, саме Гармидер намалював всі образи, які можна бачити на стінах у храмі.
– Вхід Господній у Єрусалим, Суд над Христом, Розп’ятий на Хресті Ісус, Воскресіння, Благовіщення, Різдво Ісуса Христа, Стрітення, Хрещення Господнє – всі ці образи створив Олександр Гармидер, – розповідає настоятель храму отець Василь Гасинець. – Особливо яскраво почерк художника видно в образі “Різдво Ісуса Христа”. Також Гармидер є автором запрестольного образу “Різдво Пресвятої Богородиці” та образу Пресвятої Трійці. На стінах храму також можна бачити намальованих Гармидером євангелистів.
(Використані фото: із ФБ- сторінки художника та архіву “КЧ”).

ДЖЕРЕЛО