#громадськемісце Названо пенсії, які отримуватимуть українці з мінімальною та середньою зарплатою #чернівці #chernivtsi

Названо пенсії, які отримуватимуть українці з мінімальною та середньою зарплатою

Молоді українці можуть уже зараз зробити попередній розрахунок майбутніх пенсій. Така послуга доступна на сайті ПФУ. Стало відомо, які виплати отримуватимуть громадяни з мінімальною та середньою заробітною платою.

Як відомо, з 1 квітня розмір мінімальної зарплати в Україні становить 8000 грн. Якщо громадянин назбирає необхідний страховий стаж, він отримає пенсію у розмірі 2361 грн. Нагадаємо, що у 2024 році для виходу на заслужений відпочинок у 60-річному віці потрібно накопичити не менше 31 року страхового стажу.

Якщо майбутній пенсіонер працює та отримує середню зарплату, він може розраховувати на пенсію у розмірі 4741 грн. Якщо ж заробітна плата вдвічі вища за середню, пенсійна виплата становитиме 9491,5 грн. Відповідні дані оприлюднило видання “Обозреватель”.

Вказано, що у формулі розрахунку пенсії зарплату українця за останні три роки слід помножити на відношення власної заробітної плати до середньої у державі, а також на стаж та на 1%. Необхідно використовувати дані ПФУ, які відрізняються від інформації, наданої

Нагадаємо, що середня заробітна плата в Україні за останні три роки становить 13 547 грн.

Які пенсії отримують громадяни

Максимальні пенсії у країні отримують мешканці столиці. Так, середній розмір виплати у Києві сягнув 7,8 тис. грн. Друге місце посіла Рівненська область із 7,2 тис. грн, а третє – 7 тис. грн. Мінімальні пенсії одержують жителі Тернопільської області – 4399 грн.

У березні в Україні провели масштабну індексацію пенсій, яка торкнулася близько 10 мільйонів громадян. Після підвищення середнього розміру виплати становить 5743 грн. Проте абсолютній більшості пенсіонерів виплачують менше за зазначену суму.

Загальна кількість пенсіонерів в Україні становить 1 0154 705 осіб. Їхня чисельність значно скоротилася останнім часом.

Раніше повідомлялося, що ООН продовжила грошову допомогу пенсіонерам. У ПФУ повідомили, хто може претендувати на виплати до 3250 грн.

ДЖЕРЕЛО