#громадськемісце Чи можуть мобілізувати депутатів та як це вплине на роботу місцевих рад Буковини #чернівці #chernivtsi

Чи можуть мобілізувати депутатів та як це вплине на роботу місцевих рад Буковини

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Олексій Каспрук. Суспільне Буковина

З 63 депутатів Чернівецької обласної ради в ЗСУ служать четверо, тобто 6% від усього депутатського корпусу, йдеться у відповіді на запит Суспільного. Військовими є двоє депутатів від фракції “Єдина Альтернатива”, один від “Народного контролю” та один позафракційний депутат.

Депутат від фракції “Народний контроль” Андрій Кухарук є стрільцем-розвідником. Каже, перед засіданнями сесії телефоном обговорюють з фракцією проєкти рішення.

“Дзвонить фракція – радимось та обговорюємо питання. Доходимо до спільної думки й вони [депутати] представляють наші спільні інтереси. Хоча на один голос менше, але виробляємо спільну позицію. Не відпускають на сесії, я навіть не відпрошуюся. Якщо я поїду на сесію, то хтось не поїде у відпустку”, – каже Кухарук.

Депутат від фракції “Народний контроль” Андрій Кухарук. facebook/Андрій Кухарук

Статус депутата не звільняє від мобілізації

Статус депутата місцевої ради не звільняє військовозобов’язаного від мобілізаційних обов’язків, каже політолог Ігор Баб’юк. Водночас депутатів можуть відкликати на засідання сесії, якщо вони перебувають не на першій лінії фронту.

“У Чернівцях є випадки, коли військовозобов’язані депутати приїжджають й беруть участь в засіданнях. Звичайно, якщо уявити, що більшість депутатів перебувають на передовій і через складну ситуацію не можуть з’явитися, то таку сесію не можна провести”, – каже Баб’юк.

Політолог Ігор Баб’юк. Ігор Баб’юк. Фото з Facebook

Також мобілізовані депутати можуть достроково скласти повноваження, щоб їхню фракцію представляв наступний депутат у списку партії. Наприклад, так раніше зробили депутати Чернівецької міськради Михайло Яринич, Іван Гончарюк, Віталій Михайлішин та Олександр Швець.

Крім цього, президент може утворити у населених пунктах військові адміністрації на базі державних. Зараз на Буковині таких чотири: Чернівецька обласна, яку очолює начальник Руслан Запаранюк, та три районні.

“Бачимо, що зараз відбувається в обласній раді: обласний бюджет ухвалюють розпорядженням голови військової адміністрації, а не облрадою. Це унеможливлює участь депутата та врахування усіх думок. Так падає ефективність місцевого самоврядування та рівень управління. Депутати представляють різні політсили та мають різне бачення. Прийняття колегіального рішення – один із принципів демократії”, – каже Бабʼюк.

Читати ще

Читати ще Благоустрій чи підтримка ЗСУ: на що цьогоріч витрачали гроші в Чернівцях

ДЖЕРЕЛО