#громадськемісце Голова «Укренерго» пояснив, як працює порядок відключення електроенергії #чернівці #chernivtsi

Голова «Укренерго» пояснив, як працює порядок відключення електроенергії

“Укренерго“ поки що застосовує графіки обмеження постачання електроенергії лише для промисловості та бізнесу, а не для населення.

Про це заявив голова “Укренерго“ Володимир Кудрицький, під час брифінгу.

Він зазначив, що у 2024 році масштаб російських атак вже перевершив масштаб в сезоні 2022-2023 років, особливо це стосується дронів-камікадзе, яких побільшало в рази, масштаб пошкоджень також співставний.

“Якщо говорити про генерацію, про електростанції, навіть перевершив масштаб минулорічних уражень“, – уточнив Кудрицький.

Обстріли спричинили у системі дефіцит генерації у ранкові і вечірні години. Тому, за словами очільника “Укренерго“, компанія змушена застосовувати графіки обмежень для промисловості та бізнесу.

Кудрицький повідомив, що зараз Україна сильно залежить від імпорту та аварійної допомоги з інших країн. Через те, що вночі імпорту майже немає, виникає дефіцит і в нічні години.

“Виникає дуже багато питань, чому не обмежують населення, а обмежують тільки бізнес. Є певний порядок застосування обмежень, і він визначає і черговість, і формат таких обмежень“, – пояснив голова “Укренерго“.

Нагадаємо, “Укренерго“ заявило про появу в соцмережах фейкового повідомлення з нібито графіком відключення електроенергії. Про це повідомляє пресслужба компанії.

“Укренерго“ наголошує, що не публікує жодних графіків. Актуальну інформацію про енергопостачання можна відстежувати на офіційному сайті обленерго або у особистому кабінеті споживача.

Як повідомлялося, “Укренерго“ запровадило аварійні відключення світла для бізнесу. Якщо дефіцит в енергосистемі зростатиме – аварійні відключення введуть й для побутових споживачів.

З 18:00 до 23:00 обсяг обмежень електропостачання для промисловості й бізнесу буде розподілений рівномірно між всіма регіонами. Причина введення обмежень – дефіцит електроенергії внаслідок ворожих масованих ударів.

Як повідомлялося, у ніч на 8 травня ворог атакував енергооб’єкти в шести областях, тож українцям варто обмежити споживання електроенергії з 19 до 22 години.

Зокрема, атаковані об’єкти генерації та передачі електроенергії у Полтавській, Кіровоградській, Запорізькій, Львівській, Івано-Франківській, Вінницькій областях. Наслідки уточнюються. Енергетики вже працюють над їх ліквідацією.

Читайте новини “МБ“ у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

Сьогодні, 16:20

Коментарів 0 Переглядів 25

ДЖЕРЕЛО