#громадськемісце На стадіоні «Буковина» хочуть зробити поле з підігрівом: планують проводити матчі прем’єрліги #чернівці #chernivtsi

На стадіоні «Буковина» хочуть зробити поле з підігрівом: планують проводити матчі прем’єрліги

У Чернівцях стадіон “Буковина“ здали в оренду на п’ять років. Орендарем стало ТОВ ФК “Буковина“, яке буде сплачувати за стадіон 50 100 гривень оренди на місяць.

У міській раді запевняють, що після здачі в оренду стадіону “Буковина“ для чернівчан нічого не зміниться. Вони й надалі матимуть до нього вільний доступ, йдеться у публікації “МБ”.

Також на стадіоні влаштовуватимуть змагання з легкої атлетки, стрільби з лука, як це робилося раніше.

А ось на комунальне підприємство “Буковина“ чекає скорочення працівників.

“Комунальне підприємство “Буковина“ налічувало 20 осіб, зараз залишиться лише четверо. Стадіон в оренду перейшов частково. За комунальним підприємством залишилися волейбольні майданчики, мініфутбольний майданчик. Саме вони приносили нам основний дохід. Орендар тепер має підтримувати стадіон у прийнятному стані, щоб там усі могли займатися спортом. З міського бюджету на утримання стадіону виділяли три мільйони гривень, також витрачаються кошти, які комунальне підприємство самостійно заробляло. Тож орендарю утримання стадіону обійдеться в значну суму. Крім оренди за стадіон, орендар також має сплачувати земельний податок. Наразі здійснюють розрахунки площі”, – розповідає директор комунального підприємства “Стадіон “Буковина“ Ігор Наболотний.

Поки що на стадіоні орендар оновив вхід, роздягальні. Зараз складається кошторис на заміну трибун.

“У планах – зробити стадіон сучасним, багатофункціональним. Він залишиться доступним для чернівчан. Усі змагання, які організовувало комунальне підприємство, зобов’язаний проводити й орендар. Підписали з ними додаткову угоду, що повинні надавати до стадіону доступ для громадян. Тому стадіон працює за тим самим графіком, що й працював: відчиняється о 06.00 і зачиняється о 22.00. Люди, які там займалися спортом, і надалі можуть це робити. Наприкінці квітня на стадіоні відбудеться чемпіонат України зі стрільби з лука. Це спортивний об’єкт, тож тут можуть проводити лише спортивно-масові заходи. Приватизувати його не можна, бо це об’єкт соціально-культурної сфери”, – каже Ігор Наболотний.

До кінця травня на стадіоні “Буковина” має відбутися ще чотири домашні матчі футбольного клубу “Буковини“ в чемпіонаті України в першій лізі. А потім вони знову відбуватимуться в середині липня й триватимуть до листопада, тож на стадіоні буде ще 9-10 ігор.
Кардинальні зміни на стадіоні сподіваються побачити за два-три роки.

“Якщо футбольний клуб “Буковина“ вийде у прем’єрлігу і буде грати на своєму полі, то необхідні певні умови для цього. Поле повинно мати ліцензію Наразі стадіон “Буковина“ має дозвіл на проведення ігор першої ліги. Для прем’єрліги потрібно реконструювати освітлення і поле, яке має бути з підігрівом. Річ у тому, що ігри прем’єрліги стартують в середині лютого, а поле вже має бути готове. Тому встановлюється спеціальний підігрів, щоб швидше проростала трава. Підігрів використовують наприкінці зими й восени”, – пояснює Ігор Наболотний.
.
Роботи на полі частково залежать і від команди “Буковина“. Якщо вони вийдуть у прем’єрлігу наступного року, тоді реконструювати поле розпочнуть швидше. Якщо футболістам це не вдасться, тоді роботи можуть відтермінувати.

Сьогодні, 10:59

Коментарів 0 Переглядів 0

ДЖЕРЕЛО