#громадськемісце Румуномовних священників запрошують очолити Румунський вікаріат ПЦУ на Буковині #чернівці #chernivtsi

Румуномовних священників запрошують очолити Румунський вікаріат ПЦУ на Буковині

Фото molbuk.ua

Очолити Румунський вікаріат ПЦУ запрошують румуномовних єпископів та священників, які мешкають на Буковині. Вікаріат буде підпорядковуватися безпосередньо предстоятелю Епіфанію, а не обласній єпархії ПЦУ.

Про це на пресконференції розповів єпископ Чернівецький і Буковинський Православної церкви України Феогност, пише molbuk.ua

Наразі ще жодна румуномовна громада не доєдналася до вікаріату. У ПЦУ визнають, що перехід цих громад відбувається набагато складніше, передусім через мовний бар’єр.

“Більшість нашого духовенства не знає румунської мови на належному рівні. Тому, наскільки це можливо, вирішили її вивчити, щоби мати з усіма порозуміння. Гадаю, запровадимо вивчення румунської й у наших духовних закладах. Наразі в нашій єпархії є один румуномовний священник, етнічний румун. Запрошуємо священників із громадами долучатися до ПЦУ й звершувати служіння на своїй парафії тією мовою, якої потребує населення. Якщо парафія румуномовна, отже, службу без заперечень будуть правити румунською“, – запевнив Феогност.

ПЦУ проводить переговори з деякими священниками УПЦ МП щодо переходу, проте поки що не може оприлюднювати інформацію про це.

“Працюємо з парафіями й священиками, зокрема й румуномовними. Але не все поки що можемо розповідати. Бо якщо наші священники почуваються вільно, то в УПЦ МП керування більш жорстке, репресивне“, – пояснює Феогност.

Раніше повідомлялося, що православні румуномовні громади запросили долучитися до Румунського вікаріату ПЦУ.

Читайте новини “МБ“ у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

Сьогодні, 17:17

Коментарів 0 Переглядів 76

ДЖЕРЕЛО