#громадськемісце Україна – у лідерах: учені опублікували перелік країн із найбільшим рівнем кіберзлочинності #чернівці #chernivtsi

Україна – у лідерах: учені опублікували перелік країн із найбільшим рівнем кіберзлочинності

Міжнародна група дослідників після трьох років інтенсивних досліджень розробила перший у своєму роді “Світовий індекс кіберзлочинності“, який показав країни з найбільшою кількістю кіберзагроз у світі.

Опублікований у журналі PLOS ONE, індекс показує, що невелика кількість країн становлять найбільшу загрозу у сфері кіберзлочинності. Очолює список РФ, за нею йдуть Україна, Китай, США, Нігерія і Румунія, а Великобританія посідає восьме місце.

Доктор Міранда Брюс, співавторка дослідження з Оксфордського університету та Університету Нового Південного Уельсу в Канберрі, зазначила, що індекс допоможе державному і приватному сектору ефективно спрямовувати свої ресурси на боротьбу з кіберзлочинністю в ключових центрах, заощаджуючи час і кошти. Брюс також наголосила, що індекс дасть можливість краще зрозуміти географію кіберзлочинності та спеціалізацію різних країн у різних видах кіберзлочинності.

Дані для індексу були зібрані шляхом опитування 92 провідних експертів з кіберзлочинності з усього світу. Вони оцінювали країни за п’ятьма основними категоріями кіберзлочинності та ранжували їх відповідно до впливу та професіоналізму їхніх зламувачів. Співавтор дослідження, доцент Джонатан Люстхаус з Оксфордського університету, зазначив, що кіберзлочинність часто залишається непоміченою, оскільки злочинці приховують своє місцезнаходження і зламують системи через Інтернет.

Професор Федеріко Варезе з Sciences Po у Франції наголосив, що дослідження дасть змогу краще зрозуміти місцеві чинники, що впливають на виникнення кіберзагроз. Варезе висловив сподівання на розширення дослідження для аналізу зв’язку між освітою, рівнем корупції та рівнем кіберзлочинності.

“Світовий індекс кіберзлочинності“ є важливим кроком у напрямку ефективнішої боротьби з кіберзагрозами в усьому світі та кращого розуміння глобальної активності зламувачів.

Читайте новини “МБ“ у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

Учора, 23:59

Коментарів 0 Переглядів 31

ДЖЕРЕЛО