![Батьки використовують своїх покинутих дітей з інвалідністю, аби уникнути мобілізації - Верещук - © Чернівецький промінь](https://promin.cv.ua/uploads/posts/2024-04/thumbs/1713014042_znimok-ekrana-2024-04-13-o-16.12.28.png)
Чоловіки поновлюють батьківські права, отримують відстрочку, проте не забирають дітей з дитбудинків і не опікуються ними
Після відвідин у Чернівцях “Міста добра” віцепремʼєр-міністр України Ірина Верещук зазначила, що дізналася про серйозну проблему. Батьки, які покинули своїх дітей з інвалідністю, відмовившись від батьківських прав та залишивши їх на повному державному забезпеченні, зараз, аби оформити собі відстрочку від мобілізації, поновлюють батьківські права, проте не забирають дітей з дитбудинків і не опікуються ними.
“Я сьогодні бачила у “Місті добра” таких дітей. Їх не можуть всиновити, бо, формально у них є батьки. Це неприпустимо, покинути дитину, а потім використовувати її, щоб сховатися від мобілізації. Явийду з пропозицією на Міноборони, на Збройні сили, щоб такі лазівки були прикриті. Так не можна”, – заявила посадовиця.