#громадськемісце Держава має підтримувати військових: на форумі у Чернівцях уже виступили Кім, Садовий та Верещук #чернівці #chernivtsi

Захисників та їхні родини варто підтримувати не тільки під час війни, але й після перемоги, наголошують політики

Сьогодні, 12 квітня, у Чернівцях проходить конгрес місцевих та регіональних рад при президентові України. У конгресі беруть участь понад 200 очільників і представників українських громад із 55 країн світу.

На форумі уже виступили військовий Олександр Порхун та українські політики, зокрема міські голови Миколаєва та Львова, а також міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

Ірина Верещук розповіла про те, що політикам варто чути своїх захисників.

  

“Треба щоб наші герої та члени їх сімей розуміли що для них робить держава. Це не тільки вишиванки, гімн і повага на свята. Нам треба навчитись чути своїх ветеранів. Правильні підходи до героїв має Миколаїв та Львів”, – повідомила Верещук.

Український військовий Олександр Порхун наголосив на тому, що держава мусить взяти відповідальність за реабілітацію захисників.

“Ми як держава маємо взяти на себе відповідальність, так як військові взяли на себе коли йшли на захист, за реабілітацію захисників. 
160 млн грн виділено цьогоріч на реабілітацію”, – сказав Порхун.

На форумі виступив також міський голова Миколаєва Віталій Кім, який звернув увагу на те, що після війни у військових мають бути преференції для працевлаштування.

“Після війни не повинно бути байдужості. 
Зараз всі живуть війною, військовим всім допомагають а що буде після 
Підтримка військових з 2022 році змінилась в гіршу сторону. Зараз держава має взяти на себе зобовʼяння і розробити програму на 10 років.
У військових мають бути преференції для працевлаштування після війни”, – каже Кім.

Міський голова Львова Андрій Садовий розповів, що на сьогодні 30 тисяч львівʼян “на нулі”.

“Велика частина бюджету міста йде на допомогу військовим. Сьогодні 30 тис львівʼян на передовій. 
Питання доступності питання цілої України а не окремої будівлі”, – сказав Садовий.

У свою чергу начальник Львівської ОВА Максим Козицький закликає проголосувати закон 4298 “Про місцеві державні адміністрації”.


“Мені завжди хотілось щоб вертикаль працювала як вертикально, але і горизонтально.
Розвиток вертикалі виконавчої влади. Мені завжди хотілось щоб вертикаль працювала як вертикально але і горизонтально.
Ми всі говоримо про болючий закон 4298, я закликаю його проголосувати. Цей закон не тільки про контроль. Краще прийняти закон і розуміти хто чим займається і не нести за це відповідальності”, – каже Козицький.

ДЖЕРЕЛО