![На Буковині зросла кількість захворювань на кашлюк - © Чернівецький промінь](https://promin.cv.ua/uploads/posts/2020-01/thumbs/1578931246_1569588855_kashluk.jpg)
Хворіють переважно діти від 5 до 14 років Від початку року у Чернівецькій області виявили кашлюк у сотні дітей. За останній місяць рівень захворюваності зріс на майже 40%. Це пов’язано із недостатнім рівнем колективного імунітету від інфекції.
Про це повідомив лікар-епідеміолог обласного центру контролю та профілактики хвороб Юрій Падурару, передає Суспільне.
Водночас у цей період минулого року не було жодного випадку захворювання на кашлюк. Цьогоріч хворих дітей виявили у всіх районах області – найбільше у Чернівецькому.
За словами Падурару, хворіють переважно діти від 5 до 14 років.
“До підвищення рівня захворюваності кашлюком серед дітей призводить недостатній рівень колективного імунітету. Запобігти хворобі можна завдяки вакцинації. Згідно з національним календарем щеплень для профілактики кашлюку дітей слід вакцинувати у віці 2, 4, 6 і 18 місяців”, – каже фахівець.
Кашлюк – інфекційне захворювання дихальних шляхів, яке викликає бактерія. Він поширюється повітряно-крапельним шляхом при кашлі чи чханні. Діти, які інфікувалися, мають напади кашлю впродовж 4-8 тижнів. Найбільш небезпечною ця хвороба є для немовлят.