#громадськемісце Стало відомо, коли “обмежено придатні” почнуть проходити повторні огляди #чернівці #chernivtsi

Стало відомо, коли “обмежено придатні” почнуть проходити повторні огляди

Проходження повторних медичних оглядів на визначення придатності до служби громадянами, які раніше були визнані “обмежено придатними”, розпочнеться в середині травня.

Про це повідомив заступник міністра оборони Іван Гаврилюк під час виступу на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад 12 квітня, повідомляє сайт конгресу

“Наразі триває погодження змін до 402 наказу (наказ Міноборони “Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України” – ред.).

І з середини травня розпочнеться переогляд на підтвердження придатності до служби тих людей, які були визнані обмежено придатними”.

Гаврилюк також розповів, що наразі Міноборони перезапустило електронну систему “Оберіг”, яка забезпечує цифрове ведення даних на всіх етапах мобілізаційної кампанії для кожного окремого суб’єкта.

Система інтегрована з Державною податковою службою, Міністерством юстиції, Державною прикордонною службою, Міністерством освіти, Державною міграційною службою та Судовою адміністрацією.

Зокрема, зроблено 23 мільйони запитів на оновлення даних громадян. На сьогодні оцифровано дані щодо чоловіків призовного віку, які можуть бути включені до мобілізації, в усіх 24 регіонах України та Києві.

Крім того, заступник Міноборони повідомив, що з 11 лютого в Україні відкрито 10  рекрутингових центрів у п’яти регіонах: по одному – у Львові, Полтаві та Запоріжжі, два центри – у Харкові та шість – у Дніпропетровській області.

“До кінця липня по країні має бути відкрито ще 22 таких центри. Станом на сьогодні через відкриті центри вже зафіксовано понад тисячу звернень. І понад 200 осіб вже оформлюються на посади. Ми очікуємо що за результатами роботи рекрутингових центрів ми збільшимо кількість контрактів до чотирьох-п’яти тисяч на місяць”, – сказав Гаврилюк.

Нагадаємо, 3-го квітня було опубліковано підписаний президентом Володимиром Зеленським закон № 3621-IX, який, зокрема, передбачає скасування статусу “‎обмежено придатний”.

Закон набирає чинності через місяць після опублікування, а саме 4 травня 2024 року. Громадяни, які були визнані “обмежено придатними”, мають повторно пройти військово-лікарську комісію протягом 9 місяців після набрання чинності законом. Тобто до 4 лютого 2025 року.

У Міноборони роз’яснювали, що після набрання законом чинності уряд має 3 місяці на прийняття відповідних нормативно-правових актів, які визначають оновлений перелік захворювань для визначення придатності/непридатності до військової служби.

ДЖЕРЕЛО