#громадськемісце У Львові пропонують перейменувати недіючий аеропорт #чернівці #chernivtsi

Фото: з Інтернету

Активісти шукають історичної справедливості

Львові створюють ініціативну групу, яка пропонує відновити “історичну справедливість” і перейменувати львівське летовище на “аеропорт “Львів ” імені Короля Данила”.

Про це повідомив громадський діяч та політик Володимир Гірняк, передає “Еспресо.Захід”.

“Провів консультації з істориками, громадськими діячами, котрі підтримують ідею. Так, сьогодні окреслили подальші кроки, зокрема з відомим істориком-медієвістом Володимиром Александровчем, громадським діячем Олегом Подвірним та іншими зацікавленими особами. Зараз створюємо ініціативну групу і пропонуємо відновити справедливість і перейменувати львівське летовище на аеропорт “Львів” імені Короля Данила. Такий крок, крім відновлення історичної справедливості, матиме й політичне значення для розвінчання російської міфології та ствердження тяглості української державності у лоні європейської цивілізації. Вважаємо, що саме зараз на часі здійснити таке перейменування, адже, пов’язані з ним технічні проблеми не будуть створювати незручностей, з огляду на незадіяність аеропорту у цивільних аероперевезеннях”, – написав Гірняк.

9 листопада 2011 року аеропорту “Львів” було присвоєно ім’я Данила Галицького. Таке рішення Кабінет міністрів Азарова ухвалив за поданням діяча Партії регіонів, тодішнього віце-прем’єр-міністра Бориса Колеснікова.

“При цьому було проігноровано позицію львів’ян, які виступали, аби в назві фігурував титул “король”, яким володів Данило Романович. Сьогодні особливо зрозуміло, що відмова згадати про титул найвпливовішого володаря Русі свого часу була нічим іншим, як підігруванням офіційній російській історіографії, котра введеним лише у ХІХ столітті означенням “Галицький” маргіналізує володаря Києва та короля Русі. А саме такий титул отримав Данило Романович після коронації”, – відзначив Гірняк.

Також він додав, що група вивчає фінансову можливість, враховуючи, що  першочергові потреби сьогодні у забезпеченні фронту.

“Хоча не треба забувати, що війна йде не просто за території, а за історичну пам’ять, яку хоче присвоїти Москва”, – підсумовує Гірняк.

Додвідково. 

Міжнародний аеропорт “Львів” імені Данила Галицького другий найбільший в Україні за пасажиропотоком у 2021 році. Розташований у мікрорайоні Скнилівок, за 7 км на південний захід від центру міста. Відкритий 1929 року на заміну старому львівському аеропорту на Левандівці. 2012 року був відкритий новий термінал “A”, а також завершено реконструкцію злітно-посадкової смуги, після чого вона може приймати літаки більшої тоннажності.

ДЖЕРЕЛО