#громадськемісце Україна розпочала будівництво найпотужнішої атомної станції в Європі #чернівці #chernivtsi

Україна розпочала будівництво найпотужнішої атомної станції в Європі

На Хмельницькій АЕС розпочинають зводити два енергоблоки за технологією станцій АР1000 американської компанії Westinghouse.

«Енергоатом»

В Україні розпочинають підготовку до будівництва енергоблоків ХАЕС-5 та ХАЕС-6 на Хмельницькій атомній електростанції. Про це «Дзеркало тижня» з посиланням на «Енергоатом».

Їх будують за технологією американської компанії Westinghouse АР1000. Це відбувається паралельно з добудовою третього енергоблока станції.

За повідомленням державного підприємства, на будівельному майданчику станції почалися роботи з будівництва градирень – водяних охолоджувачів – майбутніх енергоблоків.

Про реактори АР1000

Станції АР1000 є одним з найсучасніших, які отримали сертифікацію на початку двохтисячних років, а їх будівництво почалось у 10-их роках нового століття, зокрема у Китаї та США. Ці реактори є першими реакторами, побудованими за схемою III+, що є новим поколінням ядерних реакторів у світі. Цей воднево-водяний реактор має чимало поліпшень, зокрема застосування нових пасивних систем безпеки та чимало інноваційних рішень, які впливають на оптимізацію витрат на їхнє виробництво.

«Після завершення будівництва нових енергоблоків на Хмельницький АЕС потужності станції перевищать навіть потужності окупованої росіянами Запорізької АЕС, яка на сьогодні є найбільшою в Європі. Для відповідного будівництва розробили та затвердили техніко-економічне обґрунтування. Наразі триває підготовка законопроєкту для подальшого розгляду Урядом та Верховною Радою України. Технологія AP 1000 ліцензована Комісією з ядерного регулювання США», – зазначає «Енергоатом».

Довідково

Хмельницька АЕС розташована на заході України на кордоні трьох областей: Хмельницької, Рівненської та Тернопільської. Її почали будувати в 1981 році. Зараз вона має два реактори.

Перший почав працювати у 1987 році, другий – у 2004-му. Обидва енергоблоки мають реактори типу ВВЕР-1000, з сумарною потужністю – 2000 МВт. За проєктом станція мала бути чотириблоковою.

Тепер Енергоатом планує побудувати на ХАЕС ще два енергоблоки ВВЕР-1000 і два потужніші енергоблоки AP1000, які зможуть видавати до 1200 МВт. Якщо ці плани будуть реалізовані, загальна потужність Хмельницької АЕС перевищить 6000 МВт.

ДЖЕРЕЛО