#громадськемісце Чернівці: колись і тепер. Який вигляд мала Вірменська церква у кінці XIX століття #чернівці #chernivtsi

Чернівці: колись і тепер

Давнє фото кінця 19-го століття, сучасне – 2024 рік.

Dr.ReissGasse – Mircea Voda – вул. Короленка (до 1949 р.) – вул. Українська.

Вірменська церква Святих апостолів Петра та Павла – діюча католицька церква східного обряду. Збудована і освячена восени 1875 року, функціонує з перервою на час перебування радянської влади на Буковині. Занесена до списку будівель, які охороняються державою.

Проект храму був розроблений відомим чеським архітектором Йозефом Главкою, автором комплексу резиденції буковинських митрополитів. Він і керував будівництвом, але через хворобу не зміг бути в Чернівцях на завершальному етапі будівництва. В її архітектурі переплелися елементи романського та готичного стилів, а також українського бароко.

Чудова акустика для сприйняття органної музики сприяла тому, що будівля церкви була передана обласній філармонії, і у 1992 році у храмі відкрито залу органної та камерної музики.

Давнє фото з колекції Едварда Туркевича. Сучасне – Тарас Піц.

Нагадаємо, раніше ми показували, який вигляд мала турецька криниця в кінці XIX століття.

Слідкуйте за нами у Telegram

<!–

58% українців вважають, що у боротьбі з пандемією коронавірусу “влада щось робить, але цього недостатньо.

Такі дані містять результати опитування компанії, що проводить соціально-політичні та маркетингові дослідження Socis. Згідно з результатами дослідження, у те, що влада робить недостатньо вірять 58,8% українців, 17,9% опитаних переконані, що влада нічого не робить. Приблизно стільки ж — 17,2 респондентів вважають, що “влада робить все, що може”. Водночас 48% учасників опитування не робили щеплення проти коронавірусу, 39,3% — повністю вакциновані, 11,8% зробили одне щеплення. Також 54,2 опитаних не хворіли на коронавірус, 40,4% — хворіли.

–>

ДЖЕРЕЛО