#громадськемісце Директорка гімназії №5 у Чернівцях, де ймовірно цькували дітей, оскаржує догану у суді #чернівці #chernivtsi

Директорка гімназії №5 у Чернівцях, де ймовірно цькували дітей, оскаржує догану у суді

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Директорка гімназії Віра Сопетик. Фото: Суспільне Чернівці

Директорка Чернівецької гімназії №5 “Інтеграл”, де ймовірно цькували дітей, подала до суду на міське управління освіти. Так хоче оскаржити догану, яку їй оголосили раніше за те, що Віра Сопетик допустила приниження дітей під час виховної бесіди з поліцейською.

Про це у відеозверненні на своїй сторінці у Facebook повідомила начальниця управління освіти Ірина Ткачук.

“Реагуючи на численні скарги батьків та зважаючи на те, що директорка не перешкодила порушенню прав дітей та допустила приниження їх честі та гідності, управління освіти оголосило їй догану. Директорка не визнала своєї вини”, – каже Ткачук.

За словами Ткачук, 17 квітня Віра Сопетик подала до суду, щоб скасувати наказ управління про оголошення їй догани.

Як це коментувала Сопетик

Виховні бесіди з поліцією організували для учнів 5 та 8 класів через доповідні записки класних керівників. Зокрема, один з вчителів скаржився на неодноразове приниження з боку учнів. Зокрема, йшлося про погану поведінку учнів або їхню відсутність на уроках, а також образливу лайку. Про це у коментарі Суспільному розповіла директорка гімназії Віра Сопетик.

“Діти приходять на уроки без домашніх завдань, зошитів та підручників. Спільні збори з батьками не дали результатів. Батьки вірять дітям, що їм не задають домашніх завдань й, що іноді вчителів не було на уроках. Одна мама нам сказала: “Що я можу з ним зробити? Робіть, що хочете”, – каже Сопетик.

Директорка була частково присутня на одній із зустрічей. Каже, коли побачила як діти присідають, сказала їм зупинитися – це зробили не всі. За словами Сопетик, дітей не принижували й насилля не було. Також вважає, що підстав для її звільнення немає.

“Якщо їх змусили поприсідати, не бачу у цьому нічого страшного. Вони на фізкультурі так само бігають і присідають. Не бачу великої провини, щоб писати заяву на звільнення. Маємо знайти порозуміння з батьками. Ми хочемо допомогти їм виховати гідних людей, але обов’язок батьків подивитися з чим дитина йде до школи”, – каже директорка.

[embedded content]

Про що догана

В наказі управління освіти йдеться, що під час виховної бесіди у кількох класах гімназії працівниця поліції психологічно тиснула на дітей, погрожувала, залякувала та принижувала їх. Робила це у присутності класних керівників, педагогів та психолога. На одній з бесід була також директорка закладу Віра Сопетик, яка не втрутилася та допустила порушення прав дітей.

Згідно з наказом, Сопетик своєї вини не визнала.

Також батьки повідомили управління освіти про неодноразові випадки психологічного насильства та знущань з учнів гімназії. Раніше вони написали 30 заяв про ймовірне цькування дітей. Через це директорці оголосили догану та позбавили щомісячної надбавки до зарплати.

За словами Ткачук, в управлінні освіти планують продовжити термін роботи комісії, яка вивчає ситуацію в закладі, а також період відсторонення Сопетик з посади директорки.

Батьки хочуть відсторонити класних керівників

Батьки учнів гімназії продовжують вимагати звільнення директорки. Про це у коментарі Суспільному розповіла мати учениці 4 класу Людмила. За її словами, догана – “один з кроків, щоб довести, що директорка не виконує своїх службових обов’язків”.

Якщо директорку не звільнять та повернуть на посаду, планують не відпускати дітей на уроки. Вважають, що у закладі діти не почуваються безпечно. Водночас також вимагають відсторонити класних керівників, які були присутні на виховній бесіді й не втрутилися.

“Вважаємо, що класні керівники, які не змогли захистити дітей, а навпаки спостерігали за цією ситуацію, дітям не потрібні. Ми вимагаємо доступ наших дітей до якісної освіти за місцем проживання. Бо у нашому густонаселеному районі є тільки дві гімназії, а їхати в інші райони проблематично”, – каже мати учениці.

За словами Ткачук, управління освіти рекомендувала адміністрації гімназії замінити класних керівників. Втім, оскільки заклад має автономію, ухвалюватиме про це рішення самостійно. Водночас усі висновки робочої групи щодо випадків цькування передали правоохоронцям.

“Те, що ми почули, мало ознаки цькування. Згідно зі свідченнями батьків та дітей, з якими працювали незалежні психологи, розуміємо, що такі речі мали системний характер. Правоохоронці, напевно, складатимуть протоколи щодо всіх учасників конфлікту, передаватимуть їх в суд, де встановлюватимуть адміністративну відповідальність”, – каже Ткачук.

Що відомо про скандал у гімназії

6 березня у місцевих пабліках оприлюднили допис, в якому користувачі повідомляли, що під час бесіди на тему поведінки у школі представниця ювенальної поліції кричала на дітей, а також погрожувала їм. Згодом також оприлюднили аудіозапис частини бесіди. На ньому чути, як ймовірно поліцейська кричала на одну з учениць й змушувала її присідати, бо дівчина “не знає, що таке додаток”.

Також на записі чути, як жінка кричить на дітей через розпущене волосся, кажучи: “Ви мене як побачили, одразу треба було завʼязувати “патли”. А також критикувала одяг й казала: “Будете присідати всі мільйон разів”.

“Якщо до вас не доходить через слово, коли вас просять, то дійде через біль у руках і ногах. У нас територія велика, прибирати є за ким”, – чути на записі.

Батьки вимагають звільнення директорки

7 березня до гімназії прийшли понад сто батьків, які вимагали в управління освіти відсторонити директорку від виконання обов’язків, а згодом й звільнити її. Про це у коментарі Суспільному повідомила начальниця управління Ірина Ткачук.

Батько шестикласника Олександр вважає, що поведінка поліцейської та директорки може вплинути на психологічний стан дітей.

“Дитина може мати психологічну травму. Я вважаю, що це не є нормальним. Якщо дитина не знає, що таке прикметник, то її треба навчити, а не говорити їй, щоб присідала 40 чи 100 разів. Такою була поведінка поліцейської – це чути на записі. Директорка працює понад 30 років, у неї мають бути навички спілкування з дітьми”, – каже Олександр.

Восьмикласниця Анна розповідає, що до її класу було упереджене ставлення – вчителі іноді відмовлялися проводити уроки. За її словами, в понеділок поліцейські перевіряли рюкзаки учнів. Водночас були без форми та не показали жодного документа.

“У середу почали опитувати. За одну неправильну відповідь ми присідали 10 разів. Я не присідала, бо була хвора. Один хлопець простояв у планці 10 хвилин, поки ніхто не відповість правильно”, – каже дівчина.

Поліцейську відсторонили від роботи з дітьми

Поліцейська, яка під час виховної бесіди ймовірно принижувала учнів гімназії №5 у Чернівцях, більше не працюватиме з дітьми. За результатами службового розслідування їй призначили дисциплінарне стягнення – попередили про неповну відповідність службі. Про це у відеозверненні 12 березня повідомив начальник обласного управління нацполіції Віктор Нечитайло.

За словами Нечитайла, за результатами службового розслідування до дисциплінарної відповідальності притягнули вісьмох працівників – серед них є керівництво обласного та Чернівецького районного управлінь.

“Подальша служба поліцейської не буде пов’язана з дітьми. До нас надійшли численні заяви від учасників освітнього процесу так і батьків. Ситуація є неоднозначною. Найближчим часом перевіримо всі факти й ухвалимо відповідні рішення”, – каже Нечитайло.

Читати ще

Читати ще Не працюватиме з дітьми: результати перевірки щодо поліцейської, яка ймовірно принижувала учнів гімназії Чернівців

Що відомо про службову перевірку

Ввечері, 6 березня, у соцмережах поліція виявила допис, в якому стверджувалося про ймовірні неправомірні дії поліцейської щодо учнів однієї з гімназій Чернівців. Про це Суспільному повідомила речниця нацполіції області Кароліна Маришева.

Наступного дня батьки дітей звернулися до районного управління поліції щодо можливих неправомірних дій керівництва гімназії та працівниці поліції. Через це щодо поліцейської розпочали службове розслідування.

Читати ще

Читати ще Директорці гімназії №5 у Чернівцях, де ймовірно цькували дітей, оголосили догану

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

ДЖЕРЕЛО