#громадськемісце Лубінець розкритикував затримання чоловіків працівниками ТЦК #чернівці #chernivtsi

Уповноважений Верховної ради України з прав людини Дмитро Лубінець наголошує, що співробітники територіальних центрів комплектування і соціальної підтримки (ТЦК та СП) не можуть затримувати громадян на вулицях із застосуванням фізичної сили.

Про це повідомляє “Суспільне”.

“Це нонсенс. Хто від цього виграє? Армія? Ні. Громадяни України, які бояться виходити на вулицю? Ні”, – переконаний омбудсмен.

У цьому контексті він схвально висловився про дії представників ТЦК у Полтавській області, зокрема їх звернення до Нацполіції та надання списків осіб, які по документах ухиляються від мобілізації.

Лубінець додав, що у разі необхідності проводити “рейди” до складу такої групи обов’язково мають бути долучені поліцейські, позаяк саме вони здійснюють перевірку документи.

“Після цього вони надають відомості співробітникам ТЦК для перевірки, чи є такий громадянин України в реєстрі військовозобов’язаних, чи немає”, – розповів омбудсмен та додав, що саме співробітники Нацполіції мають право “зупиняти людей, перевіряти документи, приймати рішення, озвучувати якісь законні вимоги”.

Крім того, Лубінець виступає проти розширення повноважень ТЦК, як це було вказане у 1-й редакції законопроєкту щодо мобілізації.

Читайте новини “МБ“ у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

Сьогодні, 22:39

Коментарів 0 Переглядів 69

ДЖЕРЕЛО