#громадськемісце На руках українців може бути до 5 млн одиниць зброї: глава МВС на Конгресі місцевих та регіональних влад, який проходив у Чернівцях #чернівці #chernivtsi

На руках українців може бути до 5 млн одиниць зброї: глава МВС на Конгресі місцевих та регіональних влад, який проходив у Чернівцях

На руках українців може бути від одного до п’яти мільйонів одиниць різної зброї. Майже вся вона – облікована.

Про це заявив міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад при президентові України, який проходив у Чернівцях.

“Ми сьогодні говорили, скільки зброї на руках (може бути – ред.) у наших громадян. Від мільйона до п’яти. Але мільйон – це теж багато“, – зазначив Клименко.

За його словами, в українців так само багато гранат. Глава МВС підкреслив, що потрібно зробити все, щоб ця зброя та боєприпаси потрапили на склади, аби не наражати на небезпеку громадян.

Станом на сьогодні майже вся зброя, яка була видана громадянам, є облікованою. Однак Клименко зазначив, що наразі на руках у громадян незаконно перебуває певна кількість одиниць трофейної зброї.

“Але ми свідомо розуміємо, що вона має бути на руках у громадян, бо йде війна. Два тижні тому у першому читанні прийняли закон, яким визначається, що ми будемо робити з трофейною зброєю. Після того, як у другому читанні цей закон буде проголосований, кожен громадянин, який має цю зброю, він має принести її до поліції й зареєструвати“, – пояснив міністр.

Очільник МВС заявив, що після цього цю зброю з боєприпасами громадяни зможуть зберігати у себе до закінчення режиму воєнного стану. Через 90 днів після закінчення режиму воєнного стану кожен громадянин має принести цю зброю до органів поліції і або її здати, або вихолостити, або переробити у дозволений вид зброї тощо.

Клименко наголосив, що наразі йдеться про культуру використання зброї, що є на руках в українських громадян.

“Як тільки ми цю культуру зможемо виховати у людей, тоді ми зможемо говорити про те, що ми можемо зробити наступний крок щодо володіння зброєю. У той же час не треба забувати про велику кількість ментальних розладів у цих людей, які прийдуть з фронту і ми будемо відповідати, МВС у першу чергу, за цю роботу“, – додав міністр.

Нагадаємо, Верховна Рада України підтримала у першому читанні законопроєкт, який спрощує порядок отримання, зберігання та декларації зброї українцями у воєнний час. Його положення торкнуться й екземплярів, які були знайдені.

Читайте новини “МБ“ у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

Сьогодні, 10:20

Коментарів 0 Переглядів 106

ДЖЕРЕЛО