#громадськемісце Покращить настрій і допоможе контролювати вагу. Чим корисна спаржа для організму #чернівці #chernivtsi

Покращить настрій і допоможе контролювати вагу

Спаржу можна їсти сирою або вареною, і вона часто є головним інгредієнтом супів, тушкованого м’яса, салатів та інших страв. Хоча смак цієї рослини не всім до вподоби, вона має багато корисних властивостей.

Про те, чим корисна спаржа для організму, а також про те, кому її їсти не варто, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler).

Що таке спаржа

Спаржа — це овочева культура, яка походить з родини аспарагусів, що налічує близько 300 видів. Деякі з них вирощуються як декоративні рослини, проте певні різновиди спаржі їстівні.

Більшість людей знайомі з їстівним різновидом, відомим як садова спаржа, або Asparagus officinalis — тонкою зеленою рослиною, схожою на спис. Цей вид вперше виростили в Греції понад 2 500 років тому.

Спаржа, як правило, росте в помірному кліматі. На відміну від більшості овочів, що потребують сезонної посадки, спаржа — це багаторічна рослина, яка відростає з року в рік.Тому періодично її можна знайти в дикій природі.

Хоча зелена спаржа є найпоширенішою, існують також рожеві, фіолетові та білі сорти.

Харчова цінність спаржі

Спаржа — досить низькокалорійний овоч, проте чудове джерело вітамінів і мікроелементів.

Зокрема, одна чашка сирої спаржі містить такі поживні речовини:

Калорії — 26,8

Жири — 0,161 г

Білок — 2,95 г

Клітковина — 2,81 г

Вуглеводи — 5,2 г

Натрій — 2,68 мг

Спаржа — джерело вітамінів С, А, К і Е, вітамінів групи B, калію і фосфору. Також аспарагус містить невелику кількість інших мікроелементів, таких як залізо, цинк і рибофлавін.

Користь спаржі для організму

Насамперед через низьку калорійність, незначний вміст жирів та високий вміст клітковини, спаржа допомагає контролювати вагу – організм повільно перетравлює клітковину, завдяки чому відчувається ситість між приймання їжі.

Клітковина також покращує травлення і може допомогти знизити ризик серцевих захворювань, високого кров’яного тиску і діабету. Крім того, інулін у спаржі сприяє балансу кишкових бактерій — пробіотиків — що покращує травлення і зменшує газоутворення.

Спаржа, як і інші зелені овочі, багата на антиоксиданти — сполуки, які допомагають захистити клітини від шкідливого впливу вільних радикалів і знижують ризик хронічних захворювань.

До антиоксидантів відносяться вітамін Е, вітамін С і глутатіон, а також різні флавоноїди та поліфеноли. Зокрема, такі флавоноїди як кверцетин, ізорамнетин та кемпферол мають протизапальну та противірусну дію.

Читайте новини “МБ“ у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

Сьогодні, 21:00

Коментарів 0 Переглядів 50

ДЖЕРЕЛО