#громадськемісце Польща може застосувати свої системи ППО для захисту західних областей України #чернівці #chernivtsi

Наразі ведуться переговори щодо цієї ініціативи із представниками НАТО Генерал Станіслав Козей припустив можливість використання польської ППО у прикордонних областях, якщо окупанти продовжать ракетні удари.

У випадку, якщо Росія не припинить ракетних атак на західні області України, прикордонні з ЄС, Польща може застосувати свою ППО для захисту Заходу України. Це дозволить захистити шляхи постачання західного озброєння та інфраструктуру регіону.

Про це колишній очільник Бюро національної безпеки Республіки Польща генерал Станіслав Козей заявив у інтерв’ю для інформаційного порталу Onet, передає lviv.media.

За словами генерала, НАТО має прикрити військову техніку, яку надає Захід. Зокрема й в Україні, біля кордонів з державами НАТО. Наразі, як зазначив ексголова Бюро нацбезпеки Польщі, росіяни намагаються знищити такі запаси ракетами великої дальності.

“Це неприпустимо. Російські ракети великої дальності, запущені з Чорного моря або за допомогою стратегічної авіації, які летять до кордонів НАТО, мають бути збиті на відповідній відстані від цього кордону”, – вважає генерал Козей.


На думку польського експосадовця, постійний ядерний шантаж з боку Росії має отримати адекватну відповідь, адже у протистоянні двох сторін не може лише одна диктувати свої умови погрожуючи крайніми засобами.

“У нас є можливості для того, щоб застрахуватися на превентивній основі і оголосити Росії, що якщо вона не припинить атакувати наш кордон ракетами великої дальності, то з дня на день ми введемо протиракетний захист над Західною Україною”, –  говорить колишній керівник Бюро національної безпеки.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що можливість прикриття західних областей України системами ППО Patriot, які знаходяться в Польщі, є реальною. Наразі ведуться переговори щодо цієї ініціативи, зокрема із представниками НАТО, передає censor.net.

ДЖЕРЕЛО